Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

KONTAKTY

Shabby.cz
info@shabby.cz

NOVINKY

arr3Návod pro instalaci nástěnných hodin Velké nalepovací nástěnné hodiny jsou originálním doplňkem na zeď. Ať už jsou dotvářejícím...

Inspirace » Návody » Shabby chic u Vás doma
Shabby chic u Vás doma

 

Shabby chic, celosvětově oblíbený a zároveň elegantní styl. Styl starého, otrhaného a odřeného interiéru který je útulný a plný kouzla. K tomu je třeba dodat, že se jedná o styl, který nevyžaduje ani náročné úpravy interiéru, ani obrovské finance. Ale nejdřív ...
Termín Shabby vznikl kolem roku 1980. Rachel Ashwell, designerka vydala řadu knih, které jsou jakousi biblí zchátralého a elegantního stylu s názvem Shabby chic. Ve svých knihách popisuje určitý styl v interiéru, který je zaměřen na objekty staré a poškozené nebo stylizované do takových. Shabby chic má obrácené hodnoty.. Zde je předností, že čím více jsou předměty zničeny, tím lépe.Co je to za styl?

Shabby chic je styl inspirovaný zemědělskými usedlostmi ve Francii a Anglii. Starý a opotřebovaný nábytek a doplňky jsou dokonale komponovány s až cukrovou výzdobou venkovského nábytku v moderním interiérovém designu.


V praxi to představuje starý nábytek, který je záměrně přetíraný s odřeninami, popraskaným lakem, či s více vrstvami laku. Zařízení musí nést stopy použití, takže nové kousky vypadají starší použitím různých technik při jejich výrobě.

Co se týče barev, zde dominují jasné, bělené barvy, pastelové nebo šedé a růžové. Protože často dominantní barva je růžová a bílá, působí dojmem cukroví. Proto je názor, že se jedná o velmi romantický a ženský styl. To se odráží i v prvcích, které doplňují uspořádání - růže, krajky, výšivky a ozdoby.

Charakteristickým rysem tohoto stylu je také stylová různorodost. Sladěny jsou spolu navzájem v různých formách, masivním nábytek v typickém venkovském stylu s nábytkem ve stylu starožitností např. Ludvíka XVI.
Shabby chick v praxi

Prakticky každou místnost v našem domě, jsme schopni zařídit v tomto stylu.


Ložnice: Srdcem této místnosti by měly být dřevěné nebo železné postele s výrazným rámem. Povinností je ložní prádlo v bílé nebo smetanové barvě, nebo s motivy růží, krajkové doplňky a nespočet polštářů. Barvy stěn převládají světlé, pastelové barvy. Doplňky jsou samozřejmě jednoduché, světlý nábytek, který dokonale doplňují rámy obrazů či fotografie, květináče a vázy, svícny a hodiny. Osvětlení u tohoto stylu má ve své podstatě povinný kov. Kovové lampičky a lustr se skleněnými či látkovými cylindry jsou dokonalou tečkou ve výzdobě pokoje.

 Kuchyně: Možností v uspořádání kuchyně do zchátralého elegantní stylu je opravdu hodně. Nejpopulárnější je však realizace ve stylu, kdy je světlá kuchyň plná nábytku. Zajímavým řešením je nahradit dveře skříní látkovými závěsy. Dokonale zapadají do úpravy interiéru kuchyně staré nebo ve starém stylu vyrobené různé skříňky a komody.Snem mnoha žen je jistě koupelna v Shabby chic elegantní stylu. Velká bílá místnost, s volně stojící litinovou vanou, kamenné podlahy a bezpočet doplňků ve specifických vzorech. Nelze zapomenout na obrovské zrcadlo v bílém rámu s odřeným vzhledem. Koupelna je doplněna osvětlením a to samozřejmě vyžaduje staré lampy.


Jídelna: Jen si představte velký dřevěný stůl, který někdo nedbale natřel bílou barvou. Jeho výzdoba by měla být buď vyšívaný nebo háčkovaný ubrus, ubrousky a pastelové nádobí s charakteristickým starým vzhledem.
Shabby chic je styl, pomocí kterého můžeme získat jedinečný interiér. To je úspěšná kombinace starého a zchátralého s novým nábytkem. Je to styl, který nás svádí svým útulným a příjemným dojmem a to i přes zjevné známky svého stáří. A v tom je možná to jeho kouzlo.


1.06.2016